Akutol™ - ochranný plastický obvaz ve spreji

Používá se k rychlému ošetření odřenin a drobných povrchových poranění. Ránu zacelí plastickým filmem, který zabraňuje přístupu cizorodých látek z vnějšího prostředí a také dovoluje kůži dýchat. Voděodolný obvaz zabraňuje vypařování vlhkosti z pokožky. Obsah 60 ml. 

Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do:
16.7.2024
Kód: 71
185 Kč
Akutol™ - ochranný plastický obvaz ve spreji

Výhody Akutolu

Nezbytná výbava do každé lékárničky, rychlé a efektivní ošetření poranění. Skvělá přilnavost, zabraňuje přístupu cizorodých látek, ale nebrání prodyšnosti. Je vhodný pro drobná povrchová poranění. Neomezuje pohyb a po 3-4 dnech samovolně mizí. Praktická, hygienická aplikace ve spreji, do 3 minut zasychá. Voděodolný a prodyšný. Vhodné pro celou populaci i diabetiky. 

AKUTOL™ sprej je ochranný plastický obvaz ve spreji s hnacím plynem, používá se k rychlému ošetření oděrek a drobných povrchových poranění, zejména v namáhaných místech, která se těžko kryjí klasickými obvazovými prostředky (lokty, kolena). Nanáší se postřikem na vyčištěnou, desinfikovanou, oschlou ránu. Do 3 minut zaschne a vytvoří neviditelnou voděodolnou vrstvu filmového obvazu. Brání kontaktu rány se zevním prostředím, nebrání přirozenému dýchání. Tvoří vlhké mikroprostředí, které urychlí proces hojení. Umožní sledovat hojení a odstraní se samovolně otěrem po 3–4 dnech.

Po aplikaci může být pocit krátkodobého štípnutí rány z důvodu přítomnosti lihu v produktu, který má antiseptické vlastnosti. Složení: Ethanolum denaturatum, Dimethyletherum, Copolymerum acrylatum, Dioxacyclopentanum.

Návod k použití

  1. Ránu vymyjte tekoucí vodou směrem od středu rány ven.
  2. Z rány odstraňte mechanické nečistoty (písek, štěrk).
  3. Ránu desinfikujte vhodným prostředkem a nechte oschnout.
  4. Sprej protřepejte, aplikujte dnem dolů ze vzdálenosti 15–20 cm od povrchu poranění.
  5. Naneste na celou plochu rány tak, aby příliš nestékal, nechte 3 minuty zaschnout.
  6. V případě zeslabení vrstvy obvazu je možné nástřik AKUTOL™ sprejem opakovat.
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
PL Avatar autora | 8.4.2023
Skvělé na rychlé ošetření.